SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/00176192

Stavebné bytové družstvo

AktívnaDružstvo · Žiar nad Hronom · od 1961

predtým Okresné stavebné bytové družstvo so sídlom v Žiari nad Hronom a 1 ďalší názov

IČO
00176192
DIČ
2020534615
Sídlo
Pod Donátom 3, 965 01 Žiar nad Hronom
firmy v okolí

PredstavenstvoBc. Jozef Inglot+ 4 ďalšie osoby

Kontakty na firmu20 kontaktov za 4,90 €

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

Stavebné bytové družstvo je družstvo so sídlom v obci Žiar nad Hronom, v registri od 12. 10. 1961. Vo vedení firmy: Jozef Inglot, Alica Štrbová a 3 ďalšie osoby. V roku 2025 mala firma tržby 763 tis. € (−21,9 %) a zisk 2 tis. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnať86. z 332 v odvetví
4/4

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 4/4 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
763 tis. €
Za rok
−22 %
Od 2013
+45 %
0500 tis.1 mil.2013—2017+12 %2018−11 %2019+8 %2020+3 %2021−1 %2022+24 %2023+2 %2024+33 %2025−22 %
  • Priemerný rast ročne
    +3,1 %
  • Najlepší rok
    2024, +33 %

Ukazovatele 2025

  • Marža
    0,3 %
    −16,0 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    0,3 %
    −13,2 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    0,2 %
    −10,0 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    26,8 %
    +3,0 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby762 525 €976 262 €735 892 €718 309 €578 367 €582 246 €567 082 €526 463 €590 557 €———525 726 €
Výsledok hospodárenia2 449 €159 153 €53 995 €11 663 €−223 046 €−24 275 €−26 877 €12 441 €13 024 €−2 182 €33 104 €38 350 €41 704 €
Aktíva spolu1 160 868 €1 552 876 €1 503 362 €1 599 614 €1 720 461 €2 155 328 €2 583 103 €28 463 180 €28 080 233 €28 229 349 €28 479 734 €28 183 712 €—
Vlastné imanie849 348 €1 183 100 €1 145 169 €1 252 983 €1 362 527 €1 785 559 €2 136 792 €2 385 023 €2 618 554 €3 056 067 €3 412 086 €3 679 218 €—
Podané29. 6. 202628. 6. 202524. 4. 202423. 5. 202326. 4. 202216. 4. 202115. 4. 202024. 4. 201925. 4. 201828. 4. 201730. 3. 201630. 3. 201531. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
86. z 332 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Vysoko spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Daň z príjmov
4 tis. €
vyrubená za rok 2025
Priznania k DPH
4
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2020534615
platiteľ od 1. 7. 2004
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

9 osôb, menovcov rozlišuje dátum narodenia

Chcete osloviť vedenie firmy?
Telefón, e-mail a web firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Pod Donátom 3, 965 01 Žiar nad Hronom
Banskobystrický kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Družstvo
Deň vzniku
12. 10. 1961
65 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Okresný súd Banská Bystrica · oddiel Dr, vložka 162/S
Základné imanie
16 597 €
Veľkosť
20 – 24 zamestnancov
podľa Štatistického úradu SR
Hlavná činnosť
6832 Ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy
Národné súkromné nefinančné korporácie
firmy v odvetví
Predchádzajúce názvy
OSBD Žiar nad Hronom · Okresné stavebné bytové družstvo so sídlom v Žiari nad Hronom
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Žiar nad Hronom.

Predmet činnosti

16 zapísaných činností

  • montáž vodomerov na teplú a studenú vodu a meračov teplaod 2005
  • vodoinštalatérstvo, kúrenárske práceod 2005
  • zámočníctvood 2005
  • stolárstvood 2005
  • zemné a búracie práceod 2005
  • maliarstvo a natieračstvood 2005
  • montáž, oprava a údržba, odborné prehliadky a odborné skúšky elektrických zariadení - objekty bez nebezpečenstva výbuchu, zariadenia s napätím do 1000 V vrátane bleskozvodovod 2005
  • opravy a údržba vyhradených zdvíhacích zariadení a vykonávanie revízií a skúšok týchto zariadení - výťahyod 2005
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
129 zmlúv
spolu 40,8 mil. € · posledná 18. 5. 2026

Posledné zmluvy

  • Štátny fond rozvoja bývaniaZmluva o úvere347 tis. €18. 5. 2026
  • Štátny fond rozvoja bývaniaZMLUVA O ZRIADENÍ ZÁLOŽNÉHO PRÁVA NA SÚČASNÉ A BUDÚCE POHĽADÁVKY FPUO347 tis. €18. 5. 2026
  • Štátny fond rozvoja bývaniaZMLUVA O ZRIADENÍ ZÁLOŽNÉHO PRÁVA NA SÚČASNÉ A BUDÚCE POHĽADÁVKY FPUO338 tis. €18. 5. 2026
  • Štátny fond rozvoja bývaniaZmluva o úvere338 tis. €18. 5. 2026
  • Štátny fond rozvoja bývaniaZMLUVA O ZRIADENÍ ZÁLOŽNÉHO PRÁVA NA SÚČASNÉ A BUDÚCE POHĽADÁVKY FPÚO314 tis. €13. 4. 2026
  • Štátny fond rozvoja bývaniaZMLUVA O ZRIADENÍ ZÁLOŽNÉHO PRÁVA NA SÚČASNÉ A BUDÚCE POHĽADÁVKY FPÚO1 mil. €13. 4. 2026
  • Štátny fond rozvoja bývaniaZMLUVA O ZRIADENÍ ZÁLOŽNÉHO PRÁVA NA SÚČASNÉ A BUDÚCE POHĽADÁVKY FPÚO851 tis. €9. 4. 2026
  • Štátny fond rozvoja bývaniaZMLUVA O ZRIADENÍ ZÁLOŽNÉHO PRÁVA NA SÚČASNÉ A BUDÚCE POHĽADÁVKY FPUO335 tis. €23. 2. 2026

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 6832), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 202586. z 332
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

História zmien

Posledná zmena 29. 6. 2026 · 8 záznamov

  1. 29. 6. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  2. 24. 6. 2026Nový člen vedeniaLýdia Paulíková, predstavenstvo
  3. 29. 5. 2026Nový člen vedeniaLýdia Glezgová, predstavenstvo
  4. 25. 5. 2024Nový člen vedeniaBc. Jozef Inglot, predstavenstvo
  5. 25. 5. 2024Nový člen vedeniaIng. Alica Štrbová, predstavenstvo
  6. 25. 5. 2024Nový člen vedeniaRegína Štefanovičová, predstavenstvo
  7. 1. 7. 2004Registrácia za platiteľa DPHSK2020534615
  8. 12. 10. 1961Vznik firmyDružstvo
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/00176192

Stavebné bytové družstvo – tržby 763 tis. € – IČO 00176192