SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/00593281

Stavopol-výrobné družstvo Košice

AktívnaDružstvo · Košice · od 1991

predtým STAVOPOL - družstvo pre stavebné a obchodné služby Košice

IČO
00593281
DIČ
2020489779
Sídlo
Popradská 56/B, 040 11 Košice
firmy v okolí

PredstavenstvoMVDr. Jaroslav Soroka+ 1 ďalšia osoba

Je to vaša firma?

Kontakty k firme zatiaľ nemáme. Pridajte ich — firmy, ktoré hľadajú dodávateľov, sa vám ozvú.

Pridať kontakty

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

Stavopol-výrobné družstvo Košice je družstvo so sídlom v obci Košice, v registri od 5. 4. 1991. Vo vedení firmy: Jaroslav Soroka a Martina Soroková. V roku 2025 mala firma tržby 79 tis. € (+3,2 %) a zisk 16 tis. €.

4/4

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 4/4 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
79 tis. €
Za rok
+3 %
Od 2013
−33 %
050 tis.100 tis.150 tis.2013—2014−5 %2015−6 %2016−5 %2017+3 %2018−5 %2019+0 %2020−11 %2021+14 %2022+1 %2023−20 %2024−4 %2025+3 %
  • Priemerný rast ročne
    −3,3 %
  • Najlepší rok
    2021, +14 %

Ukazovatele 2025

  • Marža
    20,6 %
    +15,5 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    6,7 %
    +5,0 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    6,4 %
    +4,7 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    5,8 %
    −0,3 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby78 769 €76 340 €79 757 €99 865 €98 626 €86 255 €96 987 €96 875 €101 999 €98 973 €104 482 €110 894 €117 293 €
Výsledok hospodárenia16 205 €3 837 €630 €5 284 €1 173 €895 €6 129 €4 096 €10 609 €14 972 €6 817 €4 682 €6 546 €
Aktíva spolu254 834 €238 432 €241 086 €247 990 €241 059 €242 455 €245 909 €249 298 €237 208 €237 355 €225 136 €213 218 €214 313 €
Vlastné imanie240 075 €223 870 €220 033 €238 743 €233 459 €232 286 €231 391 €225 262 €221 167 €210 558 €195 586 €188 769 €184 088 €
Podané10. 3. 202615. 3. 202518. 3. 202420. 2. 202315. 3. 202230. 5. 20217. 3. 202028. 3. 201924. 2. 20183. 3. 20177. 3. 20163. 3. 201510. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
2758. z 6 467 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Vysoko spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Priznania k DPH
3
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2020489779
platiteľ od 1. 1. 1993
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

2 osoby, menovcov rozlišuje dátum narodenia

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Popradská 56/B, 040 11 Košice
Košický kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Družstvo
Deň vzniku
5. 4. 1991
35 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Mestský súd Košice · oddiel Dr, vložka 981/V
Základné imanie
13 517 €
Hlavná činnosť
68200 Prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností
Národné súkromné nefinančné korporácie
firmy v odvetví
Predchádzajúci názov
STAVOPOL - družstvo pre stavebné a obchodné služby Košice
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Košice.

Prepojené firmy

2 firmy cez osoby vo vedení a vlastníkov

Sledujte celú skupinu
E-mail pri zmene v tejto firme alebo v 2 prepojených — vedenie, vlastníci, konkurzy, dlhy.

Predmet činnosti

2 zapísané činnosti · 3 ukončené činnosti

  • staviteľ - vykonávanie jednoduchých stavieb a poddodávokod 1993
  • prenájom nebytových priestorovod 2011
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
1 zmluva
spolu 122 € · posledná 20. 6. 2024

Posledné zmluvy

  • Mesto KošiceNájomná zmluva - prenájom - pozemok parc. C KN č. 5489/104 o výmere 17 m2, k.ú. Terasa122 €20. 6. 2024

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 68200), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 20252758. z 6 467
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

Na tejto adrese

7 ďalších aktívnych firiem s rovnakým sídlom

História zmien

Posledná zmena 10. 3. 2026 · 7 záznamov

  1. 10. 3. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  2. 25. 5. 2023Nový člen vedeniaMVDr. Martina Soroková, predstavenstvo
  3. 1. 4. 2012Presun sídlaPopradská 56/B Košicepredtým Rázusova 23 Košice
  4. 9. 2. 2011Zmena obchodného menaStavopol-výrobné družstvo Košicepredtým STAVOPOL - družstvo pre stavebné a obchodné služby Košice
  5. 10. 12. 2010Nový člen vedeniaMVDr. Jaroslav Soroka, predstavenstvo
  6. 1. 1. 1993Registrácia za platiteľa DPHSK2020489779
  7. 5. 4. 1991Vznik firmyDružstvo
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/00593281

Stavopol-výrobné družstvo Košice – tržby 79 tis. € – IČO 00593281