SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/31365507

Foss Fibre Optics, s.r.o.

AktívnaSpoločnosť s ručením obmedzeným · Bratislava · od 1994

predtým OPTOCON SLOVAKIA, spol. s r.o. a 1 ďalší názov

IČO
31365507
DIČ
2020319829
Sídlo
Odborárska 52, 831 02 Bratislava – Nové Mesto
firmy v okolí

KonateľLars Fredrik Hajum

Kontakty na firmu20 kontaktov za 4,90 €

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

Foss Fibre Optics, s.r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava – Nové Mesto, v registri od 14. 1. 1994. Vo vedení firmy: Lars Fredrik Hajum. V roku 2026 mala firma tržby 7,5 mil. € (+12,4 %) a zisk 902 tis. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnaťpodobné firmy a tržby
4/4

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 4/4 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

14 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2026
7,5 mil. €
Za rok
+12 %
Od 2014
+73 %
02,5 mil.5 mil.7,5 mil.2014—2015+16 %2016−68 %2017+236 %2018−1 %2019+3 %2020−6 %2021+9 %2022+6 %2023−30 %2024+22 %2025+33 %2026+12 %
  • Priemerný rast ročne
    +4,7 %
  • Najlepší rok
    2017, +236 %

Ukazovatele 2026

  • Marža
    12,1 %
    +2,8 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    23,9 %
    +6,0 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    18,4 %
    +4,8 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    22,9 %
    −0,9 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
20262025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby7 483 820 €6 656 072 €5 006 634 €4 092 853 €5 888 272 €5 574 399 €5 129 136 €5 478 558 €5 307 380 €5 338 141 €1 588 648 €5 035 486 €4 335 970 €—
Výsledok hospodárenia901 867 €614 868 €352 575 €−43 044 €538 912 €455 839 €348 825 €392 434 €159 575 €273 436 €120 668 €646 229 €661 324 €699 417 €
Aktíva spolu4 897 980 €4 516 885 €3 951 150 €3 385 676 €4 344 054 €4 164 438 €3 988 349 €4 356 932 €4 805 868 €4 632 339 €4 783 533 €4 652 310 €4 194 851 €4 109 047 €
Vlastné imanie3 774 975 €3 439 604 €3 177 311 €2 824 736 €3 379 746 €3 273 881 €3 149 426 €3 173 413 €3 192 339 €3 147 399 €3 269 686 €3 760 961 €3 585 925 €424 851 €
Podané25. 6. 202626. 6. 202520. 6. 202410. 5. 20238. 6. 202215. 6. 202125. 6. 20209. 6. 201920. 6. 201813. 6. 201727. 6. 201630. 3. 201631. 3. 201527. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
Ako si stojí voči konkurencii?
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 14 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Vysoko spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Daň z príjmov
321 tis. €
vyrubená za rok 2026
Priznania k DPH
3
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2020319829
platiteľ od 1. 2. 1994
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

2 osoby, menovcov rozlišuje dátum narodenia · KÚV = konečný užívateľ výhod

Bývalí KÚV1do 2024
Chcete osloviť vedenie firmy?
Telefón, e-mail a web firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Odborárska 52, 831 02 Bratislava – Nové Mesto
Bratislavský kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
všetky firmy s touto formou
Deň vzniku
14. 1. 1994
32 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Mestský súd Bratislava III · oddiel Sro, vložka 6374/B
Základné imanie
2 506 390 €
Veľkosť
50 – 99 zamestnancov
podľa Štatistického úradu SR
Hlavná činnosť
27310 Výroba optických káblov
Nefinančné korporácie pod zahraničnou kontrolou
firmy v odvetví
LEI
097900CAKA0000243348
ACTIVE
Predchádzajúce názvy
Optocon technologies s. r. o. · OPTOCON SLOVAKIA, spol. s r.o.
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Bratislava – Nové Mesto.

Predmet činnosti

20 zapísaných činností · 3 ukončené činnosti

  • výroba, inštalácia, opravy elektrických strojov a prístrojov,od 2000
  • výroba rozvádzačov nízkeho napätia-elektrické zariadenia s napätím do 1000 V,od 2000
  • montáž, oprava, údržba vyhradených elektrických zariadení,od 2000
  • tvorba softvéru podľa autorského zákona,od 2009
  • projektovanie optoelektronických sietí,od 2009
  • vývoj a výskum pre oblasť optotechnológií a zariadení pre informačné technológie,od 2009
  • zhotovovanie www stránok a ich následná aktualizácia,od 2009
  • počítačové služby,od 2009
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Výroba optických káblov — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
4 zmluvy
spolu 452 tis. € · posledná 25. 10. 2024

Posledné zmluvy

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 27310), podobné tržby

Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

Na tejto adrese

6 ďalších aktívnych firiem s rovnakým sídlom

História zmien

Posledná zmena 25. 6. 2026 · 12 záznamov

  1. 25. 6. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2026
  2. 5. 3. 2024Zápis konečného užívateľa výhodLars Fredrik Hajum
  3. 4. 3. 2024Výmaz konečného užívateľa výhodErland Bech
  4. 1. 7. 2023Nový člen vedeniaLars Fredrik Hajum, konateľ
  5. 30. 9. 2022Zápis konečného užívateľa výhodErland Bech
  6. 8. 3. 2018Zmena obchodného menaFoss Fibre Optics, s.r.o.predtým Optocon technologies s. r. o.
  7. 8. 3. 2018Presun sídlaOdborárska 52 Bratislava - mestská časť Nové Mestopredtým Strojnícka 29 Bratislava
  8. 3. 4. 2015Nový spoločníkFOSS AS FIBEROPTISK SYSTEMSALG, podiel 100 %
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia výroba optických káblov s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/31365507

Foss Fibre Optics, s.r.o. – tržby 7,5 mil. € – IČO 31365507