SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/31389325

ABB, s.r.o.

AktívnaSpoločnosť s ručením obmedzeným · Bratislava · od 1995

predtým EZ Bratislava s.r.o. a 2 ďalšie názvy

IČO
31389325
DIČ
2020326396
Sídlo
Tuhovská 29, 831 06 Bratislava
firmy v okolí

KonateľIng. Ivana Lastomírska, PhD.+ 2 ďalšie osoby

Kontakty na firmu20 kontaktov za 4,90 €

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

ABB, s.r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava, v registri od 13. 2. 1995. Vo vedení firmy: Ivana Lastomírska, Aleš Rychetský a 1 ďalšia osoba. V roku 2025 mala firma tržby 41,5 mil. € (−21,3 %) a zisk 19,2 mil. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnať4. z 51 v odvetví
4/4

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 4/4 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
41,5 mil. €
Za rok
−21 %
Od 2013
+14 %
020 mil.40 mil.60 mil.2013—2014−8 %2015+12 %2016+6 %2017+45 %2018−4 %2019−9 %2020−19 %2021−2 %2022+5 %2023+15 %2024+10 %2025−21 %
  • Priemerný rast ročne
    +1,1 %
  • Najlepší rok
    2017, +45 %

Ukazovatele 2025

  • Marža
    46,3 %
    +34,3 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    84,6 %
    +20,2 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    53,5 %
    +28,5 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    36,8 %
    −24,5 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby41 508 944 €52 727 487 €47 778 628 €41 573 829 €39 510 659 €40 247 732 €49 789 452 €54 874 674 €57 453 359 €39 731 494 €37 346 599 €33 371 192 €36 277 278 €
Výsledok hospodárenia19 223 451 €6 329 046 €5 309 345 €2 739 956 €2 786 099 €2 265 086 €3 086 191 €3 424 679 €2 465 097 €2 040 861 €1 885 895 €1 325 285 €1 119 870 €
Aktíva spolu35 937 272 €25 365 115 €23 233 234 €22 909 788 €20 600 231 €18 637 573 €21 369 001 €25 136 122 €20 606 579 €17 574 862 €15 762 035 €13 519 777 €15 781 167 €
Vlastné imanie22 725 346 €9 827 474 €8 847 771 €6 278 382 €6 324 525 €6 819 774 €7 640 879 €7 979 367 €7 019 786 €6 595 550 €6 440 584 €5 879 974 €5 674 559 €
Podané30. 6. 202630. 6. 202528. 6. 202430. 6. 202319. 12. 202230. 6. 202131. 12. 20201. 7. 20192. 7. 201830. 6. 201731. 3. 201630. 3. 201531. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
4. z 51 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Vysoko spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Daň z príjmov
6,1 mil. €
vyrubená za rok 2025
Priznania k DPH
16
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2020326396
platiteľ od 1. 4. 1995
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

6 osôb, menovcov rozlišuje dátum narodenia · KÚV = konečný užívateľ výhod

Bývalí KÚV16do 2017–2025
Chcete osloviť vedenie firmy?
Telefón, e-mail a web firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Tuhovská 29, 831 06 Bratislava
Bratislavský kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
všetky firmy s touto formou
Deň vzniku
13. 2. 1995
31 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Mestský súd Bratislava III · oddiel Sro, vložka 8428/B
Základné imanie
331 940 €
Veľkosť
100 – 149 zamestnancov
podľa Štatistického úradu SR
Hlavná činnosť
3320 Inštalácia priemyselných strojov a prístrojov
Nefinančné korporácie pod zahraničnou kontrolou
firmy v odvetví
Predchádzajúce názvy
ABB Elektro, s.r.o. · ABB EZ Bratislava, s.r.o. · EZ Bratislava s.r.o.
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Bratislava.

Predmet činnosti

32 zapísaných činností · 1 ukončená činnosť

  • kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi, alebo za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti,od 1995
  • sprostredkovateľská činnosť,od 1995
  • montáž a opravy meracej a regulačnej techniky,od 1995
  • montáž, servis a údržba vyhradených eletrických zariadení a výroba nízkonapäťových rozvádzačov,od 1995
  • výroba, inštalácia a údržba elektrických strojov a prístrojov,od 1995
  • projektovanie elektrického zariadenia,od 1995
  • revízia vyhradených elektrických zariadení,od 1995
  • autorizovaný stavebný inžinier v kategórii technické, technologické a energetické vybavenie stavieb s rozsahom oprávnenia elektrotechnické zariadenia, výrobné technologické zariadenia,od 2004
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Inštalácia priemyselných strojov a prístrojov — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
61 zmlúv
spolu 3,5 mil. € · posledná 20. 8. 2026

Posledné zmluvy

  • Slovenské centrum pre polovodičeMemorandum o spolupráci—20. 8. 2026
  • Slovenský plynárenský priemysel, a.s.Objednávka na dodanie, inštaláciu a uvedenie nabíjacej stanice do prevádzky15 tis. €5. 3. 2026
  • MH Teplárenský holding, a.s.Dodatok č. 1 k Zmluve o dielo č. 6600002076, zo dňa 17.12.2024—29. 7. 2025
  • MH Teplárenský holding, a.s.Zmluva o dielo229 tis. €17. 12. 2024
  • Slovenský plynárenský priemysel, a.s.Memorandum o porozumení a spolupráci—1. 7. 2024

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 3320), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 20254. z 51
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (inštalácia priemyselných strojov a prístrojov).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

Na tejto adrese

2 ďalšie aktívne firmy s rovnakým sídlom

História zmien

Posledná zmena 30. 6. 2026 · 50 záznamov

  1. 30. 6. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  2. 15. 5. 2026Nový člen vedeniaMgr. Marcel Hruška, konateľ
  3. 18. 4. 2025Zápis konečného užívateľa výhodIng. Aleš Rychetský
  4. 17. 4. 2025Výmaz konečného užívateľa výhodIng. Pavel Mík MBA
  5. 22. 3. 2025Nový člen vedeniaIng. Aleš Rychetský, konateľ
  6. 2. 12. 2023Zápis konečného užívateľa výhodIng. Mario Pastierovič
  7. 1. 12. 2023Výmaz konečného užívateľa výhodMartina Ondrášová
  8. 5. 11. 2021Nový spoločníkABB Verwaltungs AG, podiel 0,2 %
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia inštalácia priemyselných strojov a prístrojov s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/31389325

ABB, s.r.o. – tržby 41,5 mil. € – IČO 31389325