SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/36021652

GOSUN spol. s r.o.

AktívnaSpoločnosť s ručením obmedzeným · Zvolen · od 1997

predtým CEPS spol. s r.o.

IČO
36021652
DIČ
2020989960
Sídlo
Námestie Slobody 13, 960 01 Zvolen
firmy v okolí

KonateľIng. Dušan Gonda

Kontakty na firmu20 kontaktov za 4,90 €

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

GOSUN spol. s r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Zvolen, v registri od 11. 6. 1997. Vo vedení firmy: Dušan Gonda. V roku 2025 mala firma tržby 50 tis. € (+2,0 %) a zisk 8 tis. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnať158. z 222 v odvetví
4/4

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 4/4 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
50 tis. €
Za rok
+2 %
020 tis.40 tis.60 tis.2013—2014×22,92015−64 %2016×6,52017−50 %2018−45 %2019+204 %2020−3 %2021−5 %2022+3 %2023−16 %2024+22 %2025+2 %
  • Najlepší rok
    2014, ×22,9

Ukazovatele 2025

  • Marža
    15,3 %
    +5,9 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    16,4 %
    +4,6 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    3,3 %
    +1,1 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    79,7 %
    −1,4 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby49 545 €48 580 €39 918 €47 242 €45 783 €48 087 €49 671 €16 363 €29 634 €58 936 €9 038 €24 802 €1 084 €
Výsledok hospodárenia7 580 €4 561 €1 299 €1 999 €8 539 €5 732 €1 579 €916 €6 723 €5 029 €116 €1 523 €−11 429 €
Aktíva spolu227 220 €204 338 €263 757 €262 070 €363 925 €355 233 €328 658 €214 008 €136 095 €115 636 €80 197 €90 597 €85 648 €
Vlastné imanie46 170 €38 589 €101 045 €99 746 €97 748 €89 208 €83 477 €81 898 €80 982 €74 259 €69 230 €69 114 €67 591 €
Podané18. 6. 202623. 6. 202526. 6. 202425. 6. 202327. 6. 202230. 3. 202122. 4. 202025. 6. 201927. 6. 201829. 3. 201731. 3. 201630. 3. 201530. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
158. z 222 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Vysoko spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Daň z príjmov
925 €
vyrubená za rok 2025
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

1 osoba, menovcov rozlišuje dátum narodenia

Chcete osloviť vedenie firmy?
Telefón, e-mail a web firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Námestie Slobody 13, 960 01 Zvolen
Banskobystrický kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
všetky firmy s touto formou
Deň vzniku
11. 6. 1997
29 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Okresný súd Banská Bystrica · oddiel Sro, vložka 4574/S
Základné imanie
6 639 €
Hlavná činnosť
47110 Maloobchod v nešpecializovaných predajniach najmä s potravinami, nápojmi a tabakom
Národné súkromné nefinančné korporácie
firmy v odvetví
Predchádzajúci názov
CEPS spol. s r.o.
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Zvolen.

Prepojené firmy

4 firmy cez osoby vo vedení a vlastníkov

Sledujte celú skupinu
E-mail pri zmene v tejto firme alebo v 4 prepojených — vedenie, vlastníci, konkurzy, dlhy.

Predmet činnosti

30 zapísaných činností

  • - sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 1997
  • - kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/ v rozsahu voľných živnostíod 1997
  • - kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ v rozsahu voľných živnostíod 1997
  • - vykonávanie prác celoplošnej prípravy pôdy terénne úpravy /mimo lesníctva a poľnohospodárstva/od 1997
  • - vykonávanie dopravných stavieb a pozemných staviebod 1997
  • - činnosť stavbyvedúceho - pozmené stavby - jednoduché stavby - dopravné stavby - lesné komunikácieod 1997
  • - predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubnytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 2000
  • - vedenie účtovníctvaod 2000
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Maloobchod v nešpecializovaných predajniach najmä s potravinami, nápojmi a tabakom — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
22 zmlúv
spolu 1 mil. € · posledná 7. 7. 2026

Posledné zmluvy

  • Obec Uzovská PanicaZmluva o budúcom nájme nebytových priestorov—7. 7. 2026
  • Obec LenartovceZmluva o budúcom nájme nebytových priestorov uzatvorená v zmysle Občianského zákonníka—28. 5. 2026
  • Obec Mýtna, Mýtna 47, 985 53 MýtnaZmluva o nájme nebytových priestorov20 €21. 5. 2026
  • Obec LenartovceZmluva o budúcom nájme nebytových priestorov uzatvorená v zmysle Občianského zákonníka—16. 3. 2026
  • Obec Fiľakovské KováčeZmluva o budúcom nájme nebytových priestorov—3. 3. 2026
  • Obec BelinaZmluva o budúcom nájme nebytových priestorov—2. 3. 2026
  • Obec Utekáč, 985 06 Utekáč č. 848/52Zmluva o poskytnutí finančných prostriedkov na mzdy a prevádzku školy,/školského zariadenia 20268 tis. €30. 12. 2025
  • Základná škola s materskou školou Pavla Emanuela Dobšinského Teplý VrchZmluva o budúcom nájme preistorov—7. 7. 2025

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 47110), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 2025158. z 222
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (maloobchod v nešpecializovaných predajniach najmä s potravinami, nápojmi a tabakom).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

História zmien

Posledná zmena 18. 6. 2026 · 6 záznamov

  1. 18. 6. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  2. 18. 3. 2010Nový spoločníkIng. Dušan Gonda, podiel 100 %
  3. 24. 2. 2006Presun sídlaNámestie Slobody 13 Zvolenpredtým Pribinova 32 Zvolen
  4. 24. 2. 2006Nový člen vedeniaIng. Dušan Gonda, konateľ
  5. 7. 7. 2000Zmena obchodného menaGOSUN spol. s r.o.predtým CEPS spol. s r.o.
  6. 11. 6. 1997Vznik firmySpoločnosť s ručením obmedzeným
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia maloobchod v nešpecializovaných predajniach najmä s potravinami, nápojmi a tabakom s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/36021652

GOSUN spol. s r.o. – tržby 50 tis. € – IČO 36021652