SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/36053228

SOTTO s.r.o.

AktívnaSpoločnosť s ručením obmedzeným · Banská Bystrica · od 2002
IČO
36053228
DIČ
2020095506
Sídlo
Mičinská cesta 18, 974 01 Banská Bystrica
firmy v okolí

KonateľIvan Macháček+ 1 ďalšia osoba

Kontakty na firmu20 kontaktov za 4,90 €

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

SOTTO s.r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, v registri od 13. 3. 2002. Vo vedení firmy: Ivan Macháček a Zora Rusková. V roku 2025 mala firma tržby 277 tis. € (−4,0 %) a stratu 14 tis. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnať505. z 1 674 v odvetví
3/3

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 3/3 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
277 tis. €
Za rok
−4 %
Od 2013
−43 %
0250 tis.500 tis.750 tis.2013—2014−9 %2015+26 %2016−56 %2017+0 %2018+3 %2019+16 %2020+30 %2021+61 %2022+3 %2023−39 %2024−26 %2025−4 %
  • Priemerný rast ročne
    −4,6 %
  • Najlepší rok
    2021, +61 %

Ukazovatele 2025

  • Marža
    -5,0 %
    −4,4 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROA
    -8,8 %
    −7,8 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    99,4 %
    +7,5 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby276 919 €288 369 €391 503 €643 809 €624 275 €388 086 €297 695 €256 807 €248 211 €247 024 €561 811 €444 966 €488 410 €
Výsledok hospodárenia−13 784 €−1 728 €−20 234 €5 152 €−775 €203 €1 461 €60 €3 316 €11 096 €3 989 €1 407 €2 912 €
Aktíva spolu156 956 €170 110 €182 684 €192 302 €229 779 €132 056 €165 192 €182 192 €211 545 €169 112 €374 074 €273 406 €248 815 €
Vlastné imanie1 010 €13 879 €15 737 €20 285 €15 471 €16 473 €16 270 €14 809 €14 749 €11 433 €337 €−3 653 €−4 768 €
Podané26. 6. 202621. 3. 202528. 3. 202414. 3. 202329. 6. 202229. 3. 202124. 3. 202028. 3. 201914. 3. 201815. 3. 201724. 3. 201631. 3. 201528. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
505. z 1 674 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Daň z príjmov
2 tis. €
vyrubená za rok 2025
Priznania k DPH
3
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2020095506
platiteľ od 1. 5. 2002
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

2 osoby, menovcov rozlišuje dátum narodenia

Chcete osloviť vedenie firmy?
Telefón, e-mail a web firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Mičinská cesta 18, 974 01 Banská Bystrica
Banskobystrický kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
všetky firmy s touto formou
Deň vzniku
13. 3. 2002
24 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Okresný súd Banská Bystrica · oddiel Sro, vložka 7618/S
Základné imanie
6 639 €
Veľkosť
5 – 9 zamestnancov
podľa Štatistického úradu SR
Hlavná činnosť
4100 Výstavba obytných a neobytných budov
Národné súkromné nefinančné korporácie
firmy v odvetví
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Banská Bystrica.

Predmet činnosti

21 zapísaných činností

  • - rozpočtové práce a kalkulácie staviebod 2002
  • - zabezpečenie vyjadrení a rozhodnutí a ostatných podkladov pre vydanie územných rozhodnutí a stavebných povoleníod 2002
  • - obstarávanie stavebných prác a dodávok oprávnenej organizáciiod 2002
  • - kontrola správnosti oceňovaných prác a iných dokladovod 2002
  • - sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnostiod 2002
  • - kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnostiod 2002
  • - propagačná činnosťod 2002
  • - reklamná činnosťod 2002
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Výstavba obytných a neobytných budov — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
9 zmlúv
spolu 101 tis. € · posledná 10. 3. 2022

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 4100), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 2025505. z 1 674
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (výstavba obytných a neobytných budov).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

Na tejto adrese

1 ďalšia aktívna firma s rovnakým sídlom

História zmien

Posledná zmena 26. 6. 2026 · 6 záznamov

  1. 26. 6. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  2. 21. 3. 2026Nový spoločníkIvan Macháček, podiel 100 %
  3. 1. 9. 2025Nový člen vedeniaIng. Zora Rusková, konateľ
  4. 1. 7. 2016Presun sídlaMičinská cesta 18 Banská Bystricapredtým Skuteckého 32 Banská Bystrica
  5. 1. 5. 2002Registrácia za platiteľa DPHSK2020095506
  6. 13. 3. 2002Vznik firmySpoločnosť s ručením obmedzeným
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia výstavba obytných a neobytných budov s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/36053228

SOTTO s.r.o. – tržby 277 tis. € – IČO 36053228