SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/36059986

OČNÁ OPTIKA M, s.r.o.

AktívnaSpoločnosť s ručením obmedzeným · Banská Bystrica · od 2003
IČO
36059986
DIČ
2021719392
Sídlo
Školská 30, 974 01 Banská Bystrica
firmy v okolí

KonateľZdenko Kramár+ 1 ďalšia osoba

Kontakty na firmu20 kontaktov za 4,90 €

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, v registri od 5. 5. 2003. Vo vedení firmy: Zdenko Kramár a Jana Mazalová. V roku 2025 mala firma tržby 231 tis. € (−4,1 %) a zisk 15 tis. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnať612. z 1 682 v odvetví
4/4

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 4/4 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
231 tis. €
Za rok
−4 %
Od 2014
+35 %
0100 tis.200 tis.300 tis.2014—2015−2 %2016+6 %2017+18 %2018+14 %2019+8 %2020−11 %2021+19 %2022−1 %2023+3 %2024−13 %2025−4 %
  • Priemerný rast ročne
    +2,8 %
  • Najlepší rok
    2021, +19 %

Ukazovatele 2025

  • Marža
    6,4 %
    +0,9 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    9,7 %
    +2,3 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    8,6 %
    +2,2 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    11,2 %
    −1,8 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby230 883 €240 759 €275 288 €267 638 €271 601 €228 137 €256 596 €237 990 €209 180 €177 700 €168 292 €171 044 €—
Výsledok hospodárenia14 810 €13 372 €17 516 €30 373 €49 074 €29 248 €42 020 €28 209 €26 621 €22 968 €13 698 €18 321 €23 817 €
Aktíva spolu171 882 €207 808 €220 379 €248 531 €227 259 €237 195 €236 505 €192 159 €152 915 €122 157 €108 838 €98 941 €80 058 €
Vlastné imanie152 694 €180 895 €210 534 €235 817 €209 444 €227 326 €198 078 €156 058 €127 849 €101 227 €78 259 €64 561 €46 239 €
Podané26. 3. 202626. 3. 202522. 3. 202428. 3. 202316. 3. 202219. 3. 202124. 6. 202025. 3. 201927. 3. 201828. 3. 20176. 3. 201616. 3. 201526. 2. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
612. z 1 682 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Vysoko spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Priznania k DPH
3
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2021719392
platiteľ od 27. 4. 2011
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

3 osoby, menovcov rozlišuje dátum narodenia

Chcete osloviť vedenie firmy?
Telefón, e-mail a web firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Školská 30, 974 01 Banská Bystrica
Banskobystrický kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
všetky firmy s touto formou
Deň vzniku
5. 5. 2003
23 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Okresný súd Banská Bystrica · oddiel Sro, vložka 8340/S
Základné imanie
6 640 €
Veľkosť
3 – 4 zamestnanci
podľa Štatistického úradu SR
Hlavná činnosť
47789 Ostatný maloobchod s novým tovarom v špecializovaných predajniach i. n.
Národné súkromné nefinančné korporácie
firmy v odvetví
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Banská Bystrica.

Prepojené firmy

2 firmy cez osoby vo vedení a vlastníkov

Sledujte celú skupinu
E-mail pri zmene v tejto firme alebo v 2 prepojených — vedenie, vlastníci, konkurzy, dlhy.

Predmet činnosti

9 zapísaných činností

  • - sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnostiod 2003
  • - kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti / veľkoobchod / v rozsahu voľnej živnostiod 2003
  • - kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi / maloobchod / v rozsahu voľnej živnostiod 2003
  • - kopírovanie a rozmnožovanieod 2003
  • - očná optikaod 2003
  • Prenájom hnuteľných vecíod 2015
  • Administratívne službyod 2015
  • Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2015
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Ostatný maloobchod s novým tovarom v špecializovaných predajniach i. n. — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
2 zmluvy
posledná 12. 7. 2021

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 47789), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 2025612. z 1 682
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (ostatný maloobchod s novým tovarom v špecializovaných predajniach i. n.).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

História zmien

Posledná zmena 26. 3. 2026 · 7 záznamov

  1. 26. 3. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  2. 20. 8. 2022Nový spoločníkBarbora Števulová, podiel 50 %
  3. 20. 8. 2022Nový spoločníkJana Mazalová, podiel 25 %
  4. 25. 5. 2022Nový člen vedeniaJana Mazalová, konateľ
  5. 3. 2. 2015Nový spoločníkZdenko Kramár, podiel 25 %
  6. 27. 4. 2011Registrácia za platiteľa DPHSK2021719392
  7. 5. 5. 2003Vznik firmySpoločnosť s ručením obmedzeným
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia ostatný maloobchod s novým tovarom v špecializovaných predajniach i. n. s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/36059986

OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. – tržby 231 tis. € – IČO 36059986