SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/36398993

Helada, s.r.o.

AktívnaSpoločnosť s ručením obmedzeným · Bytča · od 2001
IČO
36398993
DIČ
2020109333
Sídlo
Štefánikova 1404, 014 01 Bytča
firmy v okolí

KonateľPavol Gežo

Kontakty na firmu20 kontaktov za 4,90 €

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

Helada, s.r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bytča, v registri od 17. 5. 2001. Vo vedení firmy: Pavol Gežo. V roku 2025 mala firma tržby 1,3 mil. € (−0,4 %) a zisk 71 tis. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnať21. z 312 v odvetví
3/3

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 3/3 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
1,3 mil. €
Za rok
−0 %
Od 2014
+59 %
0500 tis.1 mil.1,5 mil.2014—2015+8 %2016−15 %2017+15 %2018+27 %2019−4 %2020+30 %2021−13 %2022+13 %2023−13 %2024+12 %2025−0 %
  • Priemerný rast ročne
    +4,3 %
  • Najlepší rok
    2020, +30 %

Ukazovatele 2025

  • Marža
    5,3 %
    +1,0 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    7,0 %
    +0,5 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    2,6 %
    +0,5 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    63,1 %
    −4,0 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby1 332 924 €1 338 527 €1 193 751 €1 378 491 €1 216 557 €1 398 393 €1 072 678 €1 121 135 €883 748 €767 345 €907 619 €838 559 €—
Výsledok hospodárenia71 095 €58 014 €70 182 €31 823 €37 904 €14 016 €−12 647 €13 295 €23 878 €9 643 €10 686 €536 €34 837 €
Aktíva spolu2 746 680 €2 721 169 €2 652 306 €2 263 904 €2 283 600 €1 594 265 €1 596 645 €1 596 830 €1 677 954 €1 779 806 €1 690 784 €1 681 377 €1 416 633 €
Vlastné imanie1 013 753 €895 815 €839 987 €769 805 €737 982 €666 884 €652 868 €356 626 €289 125 €265 247 €255 603 €244 917 €244 381 €
Podané1. 6. 202613. 6. 202529. 5. 20245. 5. 202329. 3. 202231. 3. 202116. 3. 202011. 4. 201921. 3. 20187. 6. 201718. 3. 201613. 3. 201528. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
21. z 312 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Daň z príjmov
16 tis. €
vyrubená za rok 2025
Priznania k DPH
3
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2020109333
platiteľ od 1. 4. 2002
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

1 osoba, menovcov rozlišuje dátum narodenia · KÚV = konečný užívateľ výhod

Chcete osloviť vedenie firmy?
Telefón, e-mail a web firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Štefánikova 1404, 014 01 Bytča
Žilinský kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
všetky firmy s touto formou
Deň vzniku
17. 5. 2001
25 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Okresný súd Žilina · oddiel Sro, vložka 12924/L
Veľkosť
2 zamestnanci
podľa Štatistického úradu SR
Hlavná činnosť
47410 Maloobchod s počítačmi, periférnymi jednotkami a softvérom v špecializovaných predajniach
Národné súkromné nefinančné korporácie
firmy v odvetví
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Bytča.

Prepojené firmy

2 firmy cez osoby vo vedení a vlastníkov

Sledujte celú skupinu
E-mail pri zmene v tejto firme alebo v 2 prepojených — vedenie, vlastníci, konkurzy, dlhy.

Predmet činnosti

30 zapísaných činností · 1 ukončená činnosť

  • - výroba hotových krmív a zmesíod 2001
  • - píliarske práce a zvoz drevaod 2001
  • - sušenie a opracovanie rezivaod 2001
  • - montáž sadrokartónových priečok a podhľadovod 2001
  • - demolácia a zemné práceod 2001
  • - maliarske, natieračské a lešenárske práceod 2001
  • - prípravné práce pre stavbuod 2001
  • - prenájom strojov, prístrojov a zariadeníod 2001
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Maloobchod s počítačmi, periférnymi jednotkami a softvérom v špecializovaných predajniach — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
38 zmlúv
spolu 678 tis. € · posledná 14. 5. 2024

Posledné zmluvy

  • Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Považská Bystrica Zmluva o prenájme nebytových priestorov1 tis. €14. 5. 2024

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 47410), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 202521. z 312
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (maloobchod s počítačmi, periférnymi jednotkami a softvérom v špecializovaných predajniach).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

Na tejto adrese

1 ďalšia aktívna firma s rovnakým sídlom

História zmien

Posledná zmena 1. 6. 2026 · 9 záznamov

  1. 1. 6. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  2. 8. 3. 2023Výmaz konečného užívateľa výhodPavol Gežo
  3. 29. 10. 2021Nový spoločníkPavol Gežo, podiel 100 %
  4. 10. 10. 2017Zápis konečného užívateľa výhodPavol Gežo
  5. 25. 9. 2017Výmaz konečného užívateľa výhodPavol Gežo
  6. 1. 2. 2017Zápis konečného užívateľa výhodPavol Gežo
  7. 18. 12. 2009Presun sídlaŠtefánikova 1404 Bytčapredtým Rázusova 785/39 Bytča
  8. 1. 4. 2002Registrácia za platiteľa DPHSK2020109333
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia maloobchod s počítačmi, periférnymi jednotkami a softvérom v špecializovaných predajniach s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/36398993

Helada, s.r.o. – tržby 1,3 mil. € – IČO 36398993