SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/36569151

OPTIKA CENTRUM s.r.o.

AktívnaSpoločnosť s ručením obmedzeným · Košice · od 2003
IČO
36569151
DIČ
2020049427
Sídlo
Štúrova 1098/2, 040 01 Košice – Juh
firmy v okolí

KonateľIng. Ľubomír Greger+ 1 ďalšia osoba

Kontakty na firmutelefón ✓ · e-mail ✓ · web ✓

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

OPTIKA CENTRUM s.r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice – Juh, v registri od 5. 3. 2003. Vo vedení firmy: Ľubomír Greger a Ľudmila Kačengová. V roku 2025 mala firma tržby 528 tis. € (−3,7 %) a zisk 25 tis. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnať277. z 1 593 v odvetví
2/2

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 2/2 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
528 tis. €
Za rok
−4 %
Od 2013
+46 %
0200 tis.400 tis.600 tis.2013—2014−2 %2015−6 %2016+5 %2017−5 %2018−2 %2019+11 %2020−13 %2021+16 %2022+15 %2023+17 %2024+12 %2025−4 %
  • Priemerný rast ročne
    +3,2 %
  • Najlepší rok
    2023, +17 %

Ukazovatele 2025

  • Marža
    4,7 %
    +1,2 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    11,4 %
    +2,4 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    8,3 %
    +0,7 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    26,9 %
    +11,6 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby527 992 €548 154 €487 875 €418 558 €364 374 €314 769 €360 466 €326 171 €331 945 €348 644 €333 615 €355 884 €361 615 €
Výsledok hospodárenia24 654 €19 012 €−485 €−15 830 €14 187 €5 765 €5 278 €4 504 €12 589 €−25 913 €−582 €5 425 €11 700 €
Aktíva spolu297 037 €249 844 €212 257 €237 770 €226 184 €215 902 €193 126 €189 734 €188 006 €189 029 €331 005 €347 845 €377 947 €
Vlastné imanie217 154 €211 606 €192 594 €193 079 €208 909 €194 722 €188 957 €183 680 €179 176 €166 587 €285 598 €286 180 €280 755 €
Podané14. 5. 202627. 2. 202514. 3. 20247. 3. 202316. 3. 202216. 3. 202122. 3. 202019. 3. 201911. 3. 201818. 2. 201722. 3. 201627. 3. 201525. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
277. z 1 593 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Daň z príjmov
4 tis. €
vyrubená za rok 2025
Priznania k DPH
4
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2020049427
platiteľ od 1. 8. 2003
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

3 osoby, menovcov rozlišuje dátum narodenia

Chcete osloviť vedenie firmy?
7 telefónov · 2 e-maily · 2 weby firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Štúrova 1098/2, 040 01 Košice – Juh
Košický kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
všetky firmy s touto formou
Deň vzniku
5. 3. 2003
23 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Mestský súd Košice · oddiel Sro, vložka 13793/V
Základné imanie
175 000 €
Veľkosť
5 – 9 zamestnancov
podľa Štatistického úradu SR
Hlavná činnosť
4712 Ostatný nešpecializovaný maloobchod
Národné súkromné nefinančné korporácie
firmy v odvetví
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Košice – Juh.

Záložné práva

1 záznam v Notárskom centrálnom registri

  • Registrácia nového záložného práva28. 8. 2003
    v prospech Tatra banka, akciová spoločnosť, Právna forma: Akciová spoločnosť, IČO: 00686930, Hodžovo námestie 3, Bratislava 81106, Slovenská republikaTatra banka, akciová spoločnosť, Právna forma: Akciová spoločnosť, IČO: 00686930, Hodžovo námestie 3, Bratislava 81106, Slovenská republika
    Súbor vecí · 9122/2003

Informatívny výpis. Oficiálne potvrdenie vydá notár z Notárskeho centrálneho registra záložných práv.

Nové záložné právo?
Upozorníme vás, keď pribudne záložné právo alebo začne jeho výkon.

Prepojené firmy

2 firmy cez osoby vo vedení a vlastníkov

Sledujte celú skupinu
E-mail pri zmene v tejto firme alebo v 2 prepojených — vedenie, vlastníci, konkurzy, dlhy.

Predmet činnosti

12 zapísaných činností

  • reprografia a kopírovacie službyod 2003
  • administratívne a sekretárske práceod 2003
  • faktoring a forfaitingod 2003
  • operatívny a finančný leasingod 2003
  • prieskum trhu a akvizičná činnosťod 2003
  • reklamná a propagačná činnosťod 2003
  • marketingod 2003
  • správa nehnuteľností na základe honoráru alebo kontraktuod 2003
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Ostatný nešpecializovaný maloobchod — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
10 zmlúv
posledná 11. 6. 2025

Posledné zmluvy

  • Stredná zdravotnícka škola, Moyzesova 17, 040 01, KošiceZmluva o určení výučbového pracoviska zdravotníckého zariadenia SZS—11. 6. 2025
  • Stredná zdravotnícka škola, Moyzesova 17, 040 01, KošiceZmluva o určení výučbového pracoviska zdravotníckého zariadenia SZS—22. 7. 2024

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 4712), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 2025277. z 1 593
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (ostatný nešpecializovaný maloobchod).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

História zmien

Posledná zmena 21. 5. 2026 · 7 záznamov

  1. 21. 5. 2026Nový spoločníkIng. Magdaléna Gregerová, podiel 50 %
  2. 21. 5. 2026Nový spoločníkĽudmila Kačengová, podiel 50 %
  3. 14. 5. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  4. 11. 5. 2026Nový člen vedeniaĽudmila Kačengová, konateľ
  5. 28. 8. 2003Záložné právoveriteľ: Tatra banka
  6. 1. 8. 2003Registrácia za platiteľa DPHSK2020049427
  7. 5. 3. 2003Vznik firmySpoločnosť s ručením obmedzeným
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia ostatný nešpecializovaný maloobchod s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/36569151

OPTIKA CENTRUM s.r.o. – tržby 528 tis. € – IČO 36569151