SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/36810657

LEXMAN, s. r. o.

AktívnaSpoločnosť s ručením obmedzeným · Bratislava · od 2007

predtým RIME, s.r.o.

IČO
36810657
DIČ
2022420411
Sídlo
Vajnorská 100/B, 831 04 Bratislava – Nové Mesto
firmy v okolí

KonateľMartin Cetkovský

Kontakty na firmutelefón ✓ · e-mail ✓ · web ✓

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

LEXMAN, s. r. o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava – Nové Mesto, v registri od 27. 7. 2007. Vo vedení firmy: Martin Cetkovský. V roku 2025 mala firma tržby 192 tis. € (−21,1 %) a zisk 4 tis. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnať79. z 137 v odvetví
3/3

Bez negatívnych záznamov v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 3/3 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Dnes v poriadku. A zajtra?
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
192 tis. €
Za rok
−21 %
Od 2013
−52 %
0200 tis.400 tis.600 tis.2013—2014−4 %2015+14 %2016−5 %2017+6 %2018−9 %2019−23 %2020−34 %2021−12 %2022+20 %2023+21 %2024−5 %2025−21 %
  • Priemerný rast ročne
    −5,9 %
  • Najlepší rok
    2023, +21 %

Ukazovatele 2025

  • Marža
    2,1 %
    +0,8 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    14,1 %
    +1,0 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    1,6 %
    +0,3 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    88,8 %
    −1,5 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby192 376 €243 919 €257 353 €212 627 €177 379 €202 586 €306 420 €399 844 €440 651 €417 446 €437 888 €384 903 €398 900 €
Výsledok hospodárenia4 048 €3 225 €807 €28 484 €−23 785 €−2 134 €16 951 €−7 914 €−6 026 €−619 €2 726 €−3 778 €−17 547 €
Aktíva spolu256 031 €253 149 €170 453 €141 859 €140 861 €186 330 €180 056 €299 776 €241 260 €257 137 €129 636 €186 082 €119 937 €
Vlastné imanie28 662 €24 614 €21 389 €20 581 €−7 903 €15 882 €18 017 €1 066 €872 €3 399 €−45 982 €−48 708 €−44 930 €
Podané27. 3. 202629. 3. 202528. 6. 202431. 3. 202330. 3. 202231. 3. 202131. 3. 202031. 3. 20193. 4. 201830. 3. 201731. 3. 201629. 3. 201528. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
79. z 137 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Priznania k DPH
3
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2022420411
platiteľ od 13. 8. 2007
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

2 osoby, menovcov rozlišuje dátum narodenia · KÚV = konečný užívateľ výhod

Bývalí KÚV1do 2017
Chcete osloviť vedenie firmy?
6 telefónov · 1 e-mail · 1 web firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Vajnorská 100/B, 831 04 Bratislava – Nové Mesto
Bratislavský kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
všetky firmy s touto formou
Deň vzniku
27. 7. 2007
19 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Mestský súd Bratislava III · oddiel Sro, vložka 47151/B
Základné imanie
6 640 €
Veľkosť
2 zamestnanci
podľa Štatistického úradu SR
Hlavná činnosť
46490 Veľkoobchod s ostatnými domácimi potrebami
Národné súkromné nefinančné korporácie
firmy v odvetví
Predchádzajúci názov
RIME, s.r.o.
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Bratislava – Nové Mesto.

Prepojené firmy

6 firiem cez osoby vo vedení a vlastníkov

Sledujte celú skupinu
E-mail pri zmene v tejto firme alebo v 6 prepojených — vedenie, vlastníci, konkurzy, dlhy.

Predmet činnosti

11 zapísaných činností · 26 ukončených činností

  • preklady a tlmočenie z a do jazyka slovenského, nemeckého, ruského, anglického, španielskeho a českého,od 2007
  • organizovanie kultúrnych, spoločenských, športových podujatí, seminárov, školení, kurzov a výstav,od 2007
  • prenájom strojov, prístrojov, zariadaní, výpočtovej techniky a iných hnuteľných vecí,od 2007
  • počítačová grafika a fotografické služby,od 2007
  • poradenská služba a dodávanie programového vybavenia počítača ( software ),od 2007
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby v rozsahu voľnej živnosti,od 2007
  • administratívne práce,od 2007
  • kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod ),od 2007
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Veľkoobchod s ostatnými domácimi potrebami — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
36 zmlúv
spolu 1,5 mil. € · posledná 10. 2. 2026

Posledné zmluvy

  • Hlavné mesto SR BratislavaRámcová zmluva č. MAGZBR2600010- Prekladateľské a tlmočnícke služby62 tis. €10. 2. 2026
  • SLOVAKIA TRAVEL Rámcová zmluva o poskytovaní služieb 99 tis. €12. 12. 2025
  • Správa účelových zariadeníRámcová dohoda o poskytovaní prekladateľských a tlmočníckych služieb z a do rozšírených a málo používaných jazykov34 tis. €5. 11. 2025
  • Železnice Slovenskej republikyRámcová dohoda11 tis. €18. 9. 2024
  • Správa účelových zariadeníRámcová zmluva o poskytovaní prekladateľských a tlmočníckych služieb42 tis. €7. 5. 2024
  • Hlavné mesto SR BratislavaRámcová zmluva č. MAGTS2400063 - Prekladateľské a tlmočnícke služby60 tis. €15. 3. 2024
  • Akadémia Policajného zboru v BratislaveRámcová dohoda o poskytovaní prekladateľských služieb16 tis. €15. 1. 2024
  • Správa účelových zariadeníRámcová zmluva o poskytovaní prekladateľských a tlmočníckych služieb z a do rozšírených a málo používaných jazykov20 tis. €11. 12. 2023

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 46490), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 202579. z 137
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (veľkoobchod s ostatnými domácimi potrebami).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

Na tejto adrese

138 ďalších aktívnych firiem s rovnakým sídlom

Na jednej adrese sídli veľa firiem. Býva to typické pre virtuálne sídla a kancelárske centrá.

Zobrazených 8 najnovších z 138.

História zmien

Posledná zmena 27. 3. 2026 · 12 záznamov

  1. 27. 3. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  2. 3. 6. 2020Nový člen vedeniaMartin Cetkovský, konateľ
  3. 4. 6. 2019Presun sídlaVajnorská 100/B Bratislava - mestská časť Nové Mestopredtým Škultétyho 3030/1 Bratislava
  4. 25. 9. 2017Výmaz konečného užívateľa výhodMartin Cetkovský
  5. 25. 9. 2017Výmaz konečného užívateľa výhodZuzana Duran
  6. 1. 2. 2017Zápis konečného užívateľa výhodMartin Cetkovský
  7. 1. 2. 2017Zápis konečného užívateľa výhodZuzana Duran
  8. 14. 2. 2014Presun sídlaŠkultétyho 3030/1 Bratislavapredtým Haburská 49/A Bratislava
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia veľkoobchod s ostatnými domácimi potrebami s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/36810657

LEXMAN, s. r. o. – tržby 192 tis. € – IČO 36810657