SlovakData.sk · Výpis z profilu firmy · slovakdata.sk/44439750

GELLE, s. r. o.

AktívnaSpoločnosť s ručením obmedzeným · Prešov · od 2008
IČO
44439750
DIČ
2022696500
Sídlo
Oravská 6434/6, 080 01 Prešov
firmy v okolí

KonateľRichard Gelle

Kontakty na firmu20 kontaktov za 4,90 €

V skratke

Zo závierok a štátnych registrov

GELLE, s. r. o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Prešov, v registri od 21. 10. 2008. Vo vedení firmy: Richard Gelle. V roku 2025 mala firma tržby 217 tis. € (−4,6 %) a zisk 20 tis. €.

Sledovať zmenye-mail pri zmene, zadarmoPorovnať39. z 174 v odvetví
2/3

Pozor: 1 negatívny záznam v registroch

Kontrola v štátnych registroch

Ako kontrolujeme

Nejde o rating ani predpoveď. Každý riadok je údaj z jedného štátneho registra, ktorý si môžete overiť sami.

  • Negatívny záznam: prebiehajúci konkurz alebo reštrukturalizácia, likvidácia, dlh na poistnom, daňová spoľahlivosť „menej spoľahlivý“, zrušená registrácia DPH alebo dôvod na jej zrušenie, začatý výkon záložného práva.
  • Upozornenie: pozastavená činnosť, záznam o konaní v Obchodnom vestníku za posledné 3 roky bez uvedeného stavu.
  • Informácia, nie hodnotenie: ukončené konania, bežné záložné práva (napr. pri úvere), zmluvy so štátom, registrácia DPH.

Číslo 2/3 znamená počet hodnotených kontrol bez nálezu. Údaje sú informatívne; záväzný je výpis z príslušného registra.

Sledujte, ako sa situácia vyvíja
Pošleme e-mail, keď pribudne konkurz, dlh na poistnom, záložné právo alebo sa zmení vedenie.

Hospodárenie

13 rokov z účtovných závierok

RÚZ
Tržby 2025
217 tis. €
Za rok
−5 %
Od 2013
−5 %
0100 tis.200 tis.300 tis.2013—2014−0 %2015−2 %2016−4 %2017+5 %2018+6 %2019+5 %2020−2 %2021−5 %2022+6 %2023+5 %2024−12 %2025−5 %
  • Priemerný rast ročne
    −0,4 %
  • Najlepší rok
    2018, +6 %

Ukazovatele 2025

  • Marža
    9,2 %
    +1,2 p. b. za rok
    Koľko z každého eura tržieb ostane ako zisk.
  • ROE
    7,6 %
    +0,3 p. b. za rok
    Zisk v pomere k vlastnému imaniu — výnos pre vlastníkov.
  • ROA
    6,9 %
    +2,4 p. b. za rok
    Zisk v pomere k majetku — ako firma zhodnocuje aktíva.
  • Zadlženosť
    9,4 %
    −29,0 p. b. za rok
    Podiel cudzích zdrojov na majetku firmy.
Celý výkaz a originály závierok
2025202420232022202120202019201820172016201520142013
Tržby217 272 €227 797 €259 487 €246 491 €233 607 €246 340 €252 637 €240 144 €225 623 €213 997 €223 987 €227 941 €228 346 €
Výsledok hospodárenia19 943 €18 124 €18 748 €21 351 €17 990 €18 087 €23 849 €22 994 €22 068 €21 706 €20 492 €22 170 €8 740 €
Aktíva spolu287 993 €401 136 €384 594 €370 558 €346 359 €353 211 €340 884 €327 294 €306 984 €207 685 €182 680 €164 137 €119 292 €
Vlastné imanie260 982 €247 162 €229 038 €210 290 €188 939 €170 948 €152 861 €129 012 €109 801 €87 733 €66 027 €45 535 €23 365 €
Podané9. 6. 202611. 6. 202510. 6. 202428. 6. 20236. 6. 20225. 5. 20217. 9. 202023. 3. 201928. 3. 201825. 3. 201729. 3. 201631. 3. 201530. 3. 2014
Nesedí číslo alebo chýba rok?
39. z 174 v odvetví podľa tržieb
Porovnajte s firmami s rovnakou činnosťou alebo si stiahnite 13 rokov čísel do Excelu.

Daňový profil

Finančná správa SR

Daňová spoľahlivosť
Spoľahlivý
index k 30. 10. 2026
Daň z príjmov
6 tis. €
vyrubená za rok 2025
Priznania k DPH
6
posledné podané 1. 5. 2026
IČ DPH
SK2022696500
platiteľ od 6. 11. 2008
Zmena daňovej spoľahlivosti?
Pošleme e-mail, keď Finančná správa zmení hodnotenie alebo registráciu DPH.

Vlastníci a vedenie

1 osoba, menovcov rozlišuje dátum narodenia

Chcete osloviť vedenie firmy?
Telefón, e-mail a web firmy — spolu s vedením a kontrolou v registroch.

Údaje z registra

Register právnických osôb a obchodný register

ORSR
Sídlo
Oravská 6434/6, 080 01 Prešov
Prešovský kraj
na mapefirmy v okolí
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
všetky firmy s touto formou
Deň vzniku
21. 10. 2008
18 rokov na trhu
Zápis v registri
Obchodný register
Okresný súd Prešov · oddiel Sro, vložka 20775/P
Základné imanie
6 640 €
Veľkosť
1 zamestnanec
podľa Štatistického úradu SR
Hlavná činnosť
47510 Maloobchod s textilom v špecializovaných predajniach
Národné súkromné nefinančné korporácie
firmy v odvetví
Kto ešte podniká v okolí?
Firmy so sídlom v obci Prešov.

Predmet činnosti

16 zapísaných činností

  • uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2008
  • služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2008
  • prevádzkovanie športových zariadeníod 2008
  • administratívne službyod 2008
  • fotografické službyod 2008
  • prenájom hnuteľných vecíod 2008
  • čistiace a upratovacie službyod 2008
  • dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2008
Firmy s rovnakou hlavnou činnosťou
Maloobchod s textilom v špecializovaných predajniach — celé Slovensko, s tržbami a ziskom.

Verejné peniaze

Centrálny register zmlúv a eurofondy

Zmluvy so štátom
1 zmluva
posledná 13. 5. 2020

Podobné firmy

Rovnaká činnosť (SK-NACE 47510), podobné tržby

Postavenie v odvetví podľa tržieb 202539. z 174
Medzi firmami s rovnakou SK-NACE, ktoré za rok 2025 zverejnili tržby (maloobchod s textilom v špecializovaných predajniach).
Celé odvetvie do Excelu
Prvých 100 firiem zadarmo — IČO, sídlo, tržby a zisk.

Na tejto adrese

3 ďalšie aktívne firmy s rovnakým sídlom

História zmien

Posledná zmena 9. 6. 2026 · 3 záznamy

  1. 9. 6. 2026Podaná účtovná závierkaza rok 2025
  2. 3. 12. 2025Nový spoločníkRichard Gelle, podiel 100 %
  3. 21. 10. 2008Vznik firmySpoločnosť s ručením obmedzeným
Ďalšiu zmenu vám pošleme
E-mail, keď sa zmení vedenie, sídlo, vlastníci alebo príde nová závierka. Zadarmo.

Overiť v registroch

Každý údaj na tejto stránke pochádza z jedného z týchto zdrojov

Obchodný register, závierky, konkurzy a záložné práva preberáme denne, register právnických osôb a daňové zoznamy raz týždenne. Údaje sú informatívne, záväzný je výpis z registra.

Je to vaša firma? Pridajte alebo opravte jej kontakty — zadarmo.
Našli ste chybu v údajoch? Stačí jeden klik.

Potrebujete zoznam podobných firiem?

Firmy z odvetvia maloobchod s textilom v špecializovaných predajniach s tržbami, ziskom a kontaktmi — do Excelu alebo cez API. Prvých 100 firiem zadarmo.

Pozrieť ceny

Údaje z verejných registrov SR spracované SlovakData.sk. Informatívny výpis, nie úradný doklad. Aktuálna verzia: slovakdata.sk/44439750

GELLE, s. r. o. – tržby 217 tis. € – IČO 44439750